top of page
Légrádi Gábor

Pontszerzéssel nyitottuk a harmadosztályt a szomszédvárban

Nem kisebb falat várt a frissen NB III-ba visszajutott Csepel SC együttesére az első fordulóban, mint az előző szezonban ezüstérmes helyen végző, kiváló erőkből álló Erzsébeti SMTK együttese. Csapatunk semmi jelét nem mutatta a megilletődöttségnek és derekasan helytállva elhozta az egyik pontot az Ady Endre utcai sporttelepről.

ESMTK- Csepel SC 0:0

Pesterzsébet, ESMTK Sporttelep Jv.: Dombi Olivér (Urbán Richárd, Cseresznyák Csaba)

ESMTK: Vukman D. - Márta L. (Ádámszki M. ’61),  Tagai A, Slezák R., Soós B., Kovács B., Tóth M. (Kubó G. ’85), Mlinárcsik Á., Molnár R., Lettner R. (Sándor R. ’61), Molnár T. Vezetőedző: Turi Zoltán

Csepel SC: Szűcs Krisztián – Horváth Bence, Torda Bence (Dunai András ’46), Németh Zoltán (Tóth László ’46), Szűcs Levente, Csákány Levente, Túri Dániel, Paksai Roland, Sükösd Krisztián (Kovács Máté ’60), Kovács Dávid (Kern Ákos ’84), Pintér Dominik Vezetőedző: Zsivoczky Gyula

Zsivoczky Gyula:

Hosszú évek után szerepelt ismét a Csepel a harmadosztályban, ami azért már „más kávéház”, melyet éreztünk is a bőrünkön az első 20-25 percben. A tavalyi bajnokság második helyezettjével, pontosabban az osztály egyik élcsapatával találkoztunk. Az első félidő második felében már voltak olyan kontráink, melyek gólhelyzetekkel kecsegtettek, de nem tudtunk élni vele sajnos. A második félidőben a szél is támogatott bennünket, védekezésünket feljebb toltuk, több alkalommal is nyomás alá tudtuk helyezni ellenfelünket, meg is voltak lehetőségeink, hogy góllal fejezzük be támadásainkat és a mérkőzést megnyerjük. El kell azonban ismerni, hogy az első félidőben ugyanez a lehetősége a házigazdának is rendelkezésére állt. A végeredményt igazságosnak vélem, sokat tanultunk ebből a meccsből, amit a következő mérkőzéseken hasznosítani tudunk majd. Újonnan igazolt labdarúgóink és „régi” játékosok együtt igazi csapatot alkottak a mai napon, szurkolónk pedig ismét fantasztikus produkcióval rukkoltak elő, ami megkétszerezte az erőnket! Készülünk az előttünk álló kupameccsre, majd az utána következő fontos összecsapásainkra, ami bőven ad feladatot számunkra. Elindultunk az NB III-ban, ahol eredményesek szeretnénk lenni az előttünk álló időszakban.